Estonian Cell pälvis aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitli

Viimastel aastatel keskkonnamõju vähendamisse suuri investeeringuid teinud haavapuitmassitootja Estonian Cell kuulutati konkursi „Aasta keskkonnasõbralik ettevõte“ võitjaks. Tiitli toonud uue veepuhastuse lahendusega säästetakse aastas 5,5 GWh elektrit.
 
Keskkonnaministeeriumi eestvedamisel korraldatava konkursi „Aasta keskkonnasõbralik ettevõte“ nominendid avalikustati jaanuaris ja võitja kuulutati välja eile Tallinnas. Estonian Cellile tõid tiitli hiljutised investeeringud aeroobsesse veepuhastusjaama, mis tagab senisest efektiivsema puhastusprotsessi ja puhtama heitvee ning annab olulise elektrienergia kokkuhoiu. Lisaks veepuhastusjaamale märgiti konkursil ära tootmise ressursisäästlikumaks muutmine ning juba varem rajatud Eesti suurim uuenduslik biogaasitootmiskompleks.
 
„Oleme väga rõõmsad selle auhinna üle, kuna see on suur tunnustus meie veepuhastuse ja labori töötajatele, aga ka kogu tehasele äsjase investeeringu elluviimise eest,“ ütles Estonian Celli keskkonna- ja kvaliteedijuht Kersti Lužkov. Tema sõnul pole ettevõte loorberitele puhkama jäänud, vaid on juba alustanud järgmiste kasvuinvesteeringute ettevalmistamist ning sarnaselt varasemaga käivad ka seal tootmismahu kasv ja keskkonnahoidlikkus käsikäes.
 
Estonian Cell paigaldas 2019. aasta juunis viimased seadmed 20 miljoni euro suuruse kasvuinvesteeringute programmi raames, mille tulemusena kasvas ettevõtte tootmismaht ja vähenes mõju keskkonnale. Investeeringu rahastamiseks reinvesteeris ettevõte kogu 2018. aastal teenitud kasumi. Projekti raames rajas tehas uudse tehnoloogiaga aeroobse reoveepuhastuskompleksi, mis võimaldab merre suunata veelgi puhtama heitvee ja kasutada varasemast oluliselt vähem elektrienergiat. „Aastas hoiab ettevõte kokku ligikaudu 5,5 GWh elektrit. See kokkuhoitav elektrikogus on suurem, kui enamus Eesti ettevõtetest aastas tarbib,“ ütles Lužkov. Lisaks kaasajastati investeeringute abil tehase seadmeid, et toota puitmassi väiksema keemia- ja gaasikuluga.
 
Konkurssi "Aasta keskkonnasõbralik ettevõte" korraldatakse keskkonnaministeeriumi eestvedamisel igal aastal eesmärgiga selgitada välja keskkonnasõbralikud ettevõtted, kes on oma tegevusega silmas pidanud keskkonna heaolu ja panustanud keskkonnasaaste vähendamisse ning keskkonnahoiu suurendamisse. Tänavu olid superfinaali jõudnud nominentide hulgas lisaks Estonian Cellile ka UpSteam Eesti OÜ, Eesti Pandipakend OÜ ja Lindström OÜ. Võitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toel maksimaalselt 35 000 euro väärtuses enda keskkonnategevust veelgi paremaks muuta. Lisaks saab võitja õiguse kasutada keskkonnamärgist "Aasta keskkonnasõbralik ettevõte".
 
Kundas asuv Estonian Celli haavapuitmassitehas alustas tootmist 2006. aastal. Tegu on viimase aastakümne ühe suurima Eestisse tehtud välisinvesteeringuga kogumaksumuses üle 200 miljoni euro. Ettevõttes töötab 95 inimest, kuid väärtusahelas antakse tööd enam kui viiesajale inimesele. Ettevõte toodab kõrgekvaliteedilist kemi-termo-mehaanilist haava puitmassi, mis eksporditakse 100%-liselt erinevatele Euroopa ja Aasia paberitehastele, kelle toodang pikaajalisse kasutusse või ringlusse jõuab.
 
Lisainfo:
Kersti Lužkov
Estonian Celli keskkonna- ja kvaliteedijuht
[email protected]

TEIE PRIVAATSUS ON MEIE JAOKS OLULINE!
Pakkumaks parimat veebilehe kasutamise kogemust, kasutame me sellel veebilehel tehnilisi ja funktsionaalseid küpsiseid. Palun otsustage ise, milliseid küpsiste kategooriaid lubatakse Küpsiste seadeid abil. Lisateavet leiate ka meie andmekaitsetingimused.