Tööstuse äriplaani konverentsil kuulutati äsja välja konkursi "Aasta tööstur 2021" võitja, kelleks osutus Estonian Celli juhatuse liige Siiri Lahe.

Siiri Lahele lisaks olid kolme nominendi hulgas ka Skeleton Technologiese asutaja Taavi Madiberk ja SRC Groupi omanik Hannes Lilp. Aasta tööstur selgus žürii ning Äripäeva ja Tööstusuudiste lugejate häälte liitmise tulemusel.
 
Siiri Lahe on Estonian Celli juhtide hulka kuulunud juba ligi kümme aastat ja andnud selle aja jooksul ettevõtte arengusse märkimisväärse panuse. Lahet kirjeldatakse kui koostööle suunatud tööstusjuhti, kes väärtustab avatust ja koostöövalmidust nii töötajate, klientide kui parteritega. Lahe on teinud ettevõtte arendamise nimel n-ö vaikset järjepidevat tööd.
 
"Esimese hooga ei teadnudki, kas punastada tagasihoidlikkusest või kasutada ära võimalus rääkida uhkusega tööstuse olulisest rollist majandusest ja Estonian Cellist," kirjeldas Siiri Lahe Tööstusuudistele antud intervjuus reaktsiooni, kui ta sai teada aasta töösturi kandidatuurist. "Tagasihoidlikkusest seetõttu, et aasta töösturi nominatsiooni vääriks pigem enamik mu kolleegidest, kes on tööstuse köögipoolega minust oluliselt paremini kursis. Samas annab see nominatsioon võimaluse rõhutada meielaadse suurtööstuse olulisust majandusele, aga ka keskkonnale."
 
Tööstusest peab rääkima uhkemalt
 
Värskelt aasta töösturi tiitliga pärjatud Lahe ütleb, et tööstus on edukate riikide majanduse selgroog. "Tööstus toetab Euroopat eesmärgi "Puhas planeeti kõigile" saavutamisel. Euroopa pikaajaline strateegiline nägemus hõlmab jõukat, kaasaegset, konkurentsivõimelist ja kliimaneutraalset majandust, aga seda ei ole võimalik saavutada käsitööle ja naturaalmajandusele tagasi minnes," usub tippjuht.
"Peaksime Eestis söandama uhkemalt tööstusest rääkida," rõhutab Siiri Lahe. "Edendada tuleks kaasaegset keskkonnahoidlikku tööstust. Rõhuasetus peaks olema kohalikke ressursse väärindava tööstuse arendamisel."
Aasta tööstur 2021 peab Eesti tööstuse suurimaks probleemiks selle kuvandit, mis majandusele vajaliku tööstuse kasvu kohati suisa takistab. "Ilmselt nõukogudeaegse pärandina on paljudel meeles keskkonnamõjuga vana tehnoloogiaga tööstused. Paljud arvavad ja räägivad tööstusest teatud meediakajastuste pinnalt, olemata ise kaasaegse tööstusega kokku puutunud või näitamata seejuures sügavamat huvi tööstuse vastu. Selle kuvandi murdmiseks peavad kõik tööstusettevõtted tegema selgitustööd, korraldama avatud uste päevi ja ekskursioone sihtrühmadele alates koolilastest kuni riigijuhtideni välja," sõnas Lahe.
 
Ettevõte on jätkanud valitud suunda
 
"Aasta tööstur on näidanud aastate jooksul oma tugevust juhina. Täna tõstame esile tema sihikindlat tegutsemist ja väärtuspõhist ettevõtte juhtimist. Mitte kõik aastad ei tähenda uusi suuri investeeringuid ja uusi projekte. Kuid just nendel n-ö vaiksematel aastatel loeb sihikindel tegutsemine – ka siis, kui aasta on olnud väljakutsete rohke. Tänavuse Aasta töösturi eestvedamisel on ettevõte jätkanud oma valitud suunda – keskkonda hoidev energiasäästlik tootmine tihedas koostöös oma partneritega ja kohaliku kogukonnaga. Palju õnne Siiri Lahe!" ütles žürii liige ja ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen.
Konkursile "Aasta tööstur 2021" esitati tänavu kokku kaheksa kandidaati, kellest lisaks Siiri Lahele jõudsid žürii otsusel kolme nominendi hulka ka Skeleton Technologiese asutaja Taavi Madiberk ja SRC Groupi omanik Hannes Lilp.
 
Konkursi žüriisse kuulusid tänavu Aasta tööstur 2020 ja Chemi-Pharmi omanik Ruth Oltjer, ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Peeter Raudsepp, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna juht Andri Haran ning Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.
 
Aasta töösturit valiti tänavu neljandat korda. Varem on tiitli pälvinud Chemi-Pharmi asutaja Ruth Oltjer, Hekoteki omanik Heiki Einpaul ja Cleveroni asutaja Arno Kütt.
Aasta töösturi konkurssi korraldavad Äripäev, Tööstusuudised.ee ja ABB Eesti.
 
Äripäev, 17.11.2021

TEIE PRIVAATSUS ON MEIE JAOKS OLULINE!
Pakkumaks parimat veebilehe kasutamise kogemust, kasutame me sellel veebilehel tehnilisi ja funktsionaalseid küpsiseid. Palun otsustage ise, milliseid küpsiste kategooriaid lubatakse Küpsiste seadeid abil. Lisateavet leiate ka meie andmekaitsetingimused.