Tooraine

Eesti on metsarikas maa. Üle 50% maismaa territooriumist on kaetud metsaga, sellest ligi 40% kuulub riigile. Enamlevinud puuliigid Eestis on mänd, kask ja kuusk. Haab (Populus Tremula) moodustab 7,3% puistute kogumahust. Meie puitmassitehas tarbib umbes 440 000 m³ haavapaberipuitu aastas. Oluline on, et Kunda haavapuitmassitehase tehnoloogia võimaldab kasutada ka madalama kvaliteediga puitu – mõningane värvimuutus ja südamikumädanik on lubatavad. Tehas suudab käsitleda nii peenmaterjali kui jämesortimente (6-60 cm). Võrreldes saematerjalina kasutatava kõrgekvaliteedilise puiduga loob puitmassi tootmine soodsad eeldused seni vähemväärtuslikuks peetud madalamakvaliteedilise haavapuidu kasutuselevõtuks.

Meie veskisse siseneb ainult sertifitseeritud puit

Meie pikaajalise lepinguga haavapaberipuu tarnijateks on RMK ja AS Nor-Est Wood. Mõlemad tarnijad omavad FSC® sertifikaati:
 

  • RMK – kogu metsamassiiv on sertifitseeritud FSC metsamajandusstandardi alusel
  • Nor-Est Wood – sertifitseeritud FSC tarneahelastandardi alusel

 
See tähendab, et kogu tarnitav paberipuu on FSC sertifitseeritud või kontrollitud päritoluga.
Kui soovite müüa meie ettevõttele haava paberipuud, siis kontaktiks on firma Nor-Est Wood:
 

  • Roman Maasikas, Loode-Eesti, mob.nr. +372 510 4570, tel.nr. +372 385 7196
  • Margus Lepik, Kogu Eesti, mob.nr. +372 529 2035, tel.nr. +372 443 0245
TEIE PRIVAATSUS ON MEIE JAOKS OLULINE!
Pakkumaks parimat veebilehe kasutamise kogemust, kasutame me sellel veebilehel tehnilisi ja funktsionaalseid küpsiseid. Palun otsustage ise, milliseid küpsiste kategooriaid lubatakse Küpsiste seadeid abil. Lisateavet leiate ka meie andmekaitsetingimused.