Estonian Cell jäi mullu vaatamata energiasäästule ja rekordilisele tootmismahule kahjumisse

Koroonapandeemiast tingitud turuolukorra ja madalate müügihindade tõttu vähenes Estonian Celli käive 2020. aastal 13 protsendi ehk 10,7 miljoni euro võrra 69,6 miljoni euroni.
 
“Sarnaselt paljudele teistele rahvusvahelistel turgudel tegutsevatele ettevõtetele mõjutasid Covid-19 poolt tingitud võnked maailmamajanduses eelmisel aastal otseselt ka Estonian Celli,” nentis ettevõtte juhatuse liige Siiri Lahe. Eriti märgatavat mõju avaldas ettevõttele ülemaailmsete piirangute tõttu vähenenud nõudlus trükipaberi järele. Langenud müügikäibe tulemusel ulatus ettevõtte eelmise aasta kahjum 9,3 miljoni euroni.
 
Lahe sõnul on praegust olukorda arvestades kulubaasi konkurentsivõimelisuse tagamiseks hädavajalik kehtestada taastuvenergia maksulagi energiaintensiivsetele tööstustele esimesel võimalusel. Praegu on valitsus lubanud maksulae kehtestada alles aastal 2023.
 
Silmapaistev energiasääst ja rekordtasemel tootmismaht
 
Eelmisel aastal vähendas Estonian Cell taas kord oma keskkonnamõju lõigates vilju varasemalt tehtud 20 miljoni euro suurustelt keskkonnainvesteeringutelt, mille eesmärgiks oli märgatavalt kasvatada tootmismahte ja vähendada keskkonnajalajälge.
 
Haavapuitmassi tootmine kasvas neli protsenti ja jõudis uue rekordi ehk 174 000 tonnini. Samuti säästis tehas investeeringute eelse ajaga võrreldes rohkem kui 10 GWh elektrienergiat aastas.
 
Vaatamata mullustele väljakutsetele lõi Estonian Cell väiksema energiatarbimisega tugeva aluse edasiseks kasvuks, mis aitab kaasa nii ettevõtte keskkonnamõju vähendamisele kui kuluefektiivsusele.
 
Aastatepikkune töö keskkonnamõjude vähendamiseks tõi mullu oktoobris Estonian Cellile Keskkonnaministeeriumi poolt välja antava tiitli “Aasta keskkonnasõbralik ettevõte 2019.”
 
“Ehkki oleme hiljuti seisnud ja ikka veel seisame silmitsi tõsiste väljakutsetega, siis pikaajaliselt Estonian Celli kasv ja areng jätkuvad,” kinnitas ettevõtte juhatuse liige Heinz Schnedl. “Sellel aastal keskendume sisemiste tööprotsesside parendamisele ja kulubaasi konkurentsivõime tõstmisele, millega käsikäes plaanime suurendada tootmismahte 185 000 tonnini aastas.”
 
Kundas asuv Estonian Celli haavapuitmassitehas alustas tootmist 2006. aastal. Tegu on ühe suurima Eestisse tehtud välisinvesteeringuga kogumaksumuses ligikaudu 200 miljonit eurot. 31.12.2020 seisuga töötas ettevõttes 95 inimest, kuid väärtusahelas antakse tööd enam kui viiesajale inimesele. Ettevõte toodab kõrgekvaliteedilist kemi-termo-mehaanilist haava puitmassi, mis eksporditakse 100%-liselt erinevatele Euroopa ja Aasia paberitehastele, kelle toodang pikaajalisse kasutusse või ringlusse jõuab. Ettevõtte tegevus vastab kõigile kvaliteedi-, ohutus-, keskkonna- ja energiajuhtimissüsteemide nõuetele ning on saanud ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001, FSC ja PEFC sertifikaadid. Estonian Celli ainuomanik on juhtiv puitmassi- ja tselluloosi ning pakendipaberite tootja Heinzel Holding GmbH Austriast.
 
Lisainfo:
Siiri Lahe, Estonian Celli juhatuse liige
[email protected],
tel +372 50 45 153

TEIE PRIVAATSUS ON MEIE JAOKS OLULINE!
Pakkumaks parimat veebilehe kasutamise kogemust, kasutame me sellel veebilehel tehnilisi ja funktsionaalseid küpsiseid. Palun otsustage ise, milliseid küpsiste kategooriaid lubatakse Küpsiste seadeid abil. Lisateavet leiate ka meie andmekaitsetingimused.