AS ESTONIAN CELLI RESSURSITÕHUSUSE KOMPLEKSINVESTEERING

Projekti lühikirjeldus

AS Estonian Cell soovib projekti „Estonian Cell AS ressursitõhususe kompleksinvesteering“ raames investeerida Kunda tehase tootmisprotsessi, võttes kasutusele uuendusliku ning energia- ja ressursikasutuselt efektiivsema tehnoloogia. Projekti eesmärgiks on suurendada ettevõtte tootmisprotsessi ressursitõhusust ja saavutada märgatav ressursikasutuse paranemine tooteühiku kohta läbi investeeringute pleegitussüsteemi ja reovee aeratsioonisüsteemi ümberehitamisse.
Toetuse summa on 1 680 557 eurot. Investeeringu tulemusena suureneb ettevõtte tootmisprotsessi ressursitõhusus ja saavutatakse 11%-line ressursikasutuse paranemine tooteühiku kohta.

Projekti tegevuskava on suunatud järgmistele muudatustele

Pleegituse ümberehitusel on vaja eel- ja järelpleegitus välja vahetada 2-etapilise pleegituse vastu, kus on võimalik kemikaalide taaskasutamine. Mõlema pleegitusetapi vahel peab olema pesupress (kruvipress), mis eemaldab liigse kemikaali puidumassist. Selleks, et tehase protsessi ümberseadistamine oleks kõige efektiivsem, tuleb järelpleegitus liigutada lisaveski- ja sõelumisetapi ette. Tootmisliini lisatakse ka MC pump (uue pesupressi väljundile puitmassi pumpamiseks järgmisse tootmisetappi) ja soojusvahetid (tagasijuhitava vee/peroksiidi segu temperatuuri reguleerimiseks).
Pleegituse ümberehituse tulemusena väheneb vesinikperoksiidi kulu.
 
Kaksiksõelpressi väljavahetamine rullpressi vastu on tingitud pleegituse ümberehitusest, mis toob kaasa neljakordse jääkkeemia tõusu tootmismassis peale 2-st pleegitusastet. Rullpressil puudub „sõel“ ja perforeeritud rullikate tagab, et kõrgema jääkkeemiaga massi töötlemisel ei hakkaks jääkkeemia kleepuma (nagu kaksiksõelpressi puhul).
 
Reovee aeratsioonisüsteemi uuendamisel rajatakse uued sügavamad mahutid, mis tagavad aeratsioonisüsteemi efektiivseks toimimiseks vajaliku ühtlase pinnase ja uued kompressorid, mis tahavad sügavamates mahutites piisava rõhu tootmise ja ühtlasema õhu jaotuse. Mahutite osana rajatakse uus eelseliti bassein, et vähendada hõljumit ja selle tulemusel aeratsioonisüsteemi koormust. Lahenduse tuumik on keskmull lahendusega aeraatormoodulid. Õhutusavad ehk mullide süsteemid paiknevad tihedamalt, mis tagab õhu ühtlasema jaotuse, mille tulemuseks on väiksem energiakulu. Vajalik on 2 mahutit sügavusega min 12 meetrit, sest suuremal mullil on lahustumiseks pikem teekond moodulist kuni veepinnani.

TEIE PRIVAATSUS ON MEIE JAOKS OLULINE!
Pakkumaks parimat veebilehe kasutamise kogemust, kasutame me sellel veebilehel tehnilisi ja funktsionaalseid küpsiseid. Palun otsustage ise, milliseid küpsiste kategooriaid lubatakse Küpsiste seadeid abil. Lisateavet leiate ka meie andmekaitsetingimused.